Haft komputerowy- najlepsza forma znakowania!

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Z tego powodu wielu pracodawców ceni sobie, kiedy Jego pracownicy godnie reprezentują swoją firmę. Aby to osiągnąć wiele firm stosuje różne formy znakowania odzieży- nadrukiem lub haftem komputerowym. W tym artykule postaramy się wyjaśnić dlaczego haft komputerowy jest najskuteczniejszą formą reklamy, jak powstaje oraz na co należy zwrócić uwagę.

Haft komputerowy- dlaczego warto się zdecydować?


Haft należy do najstarszych form zdobnictwa odzieży- stosowany jest dosłownie od stuleci! Przez cały ten okres technika znacznie się poprawiła i obecnie najlepszą formą jest haft komputerowy. Logo, które jest w odpowiedni sposób zaprojektowane i wyhaftowane, można powiedzieć, że jest praktycznie niezniszczalne. Niejednokrotnie szybciej zniszczy się odzież niż haft. Charakteryzuje się niezwykłą trwałością, odpornością na kurczliwość i nie traci koloru tak szybko jak nadruk. 

Haft komputerowy jest nieocenioną pomocą podczas prezentacji firmy na różnego rodzaju targach, rozmowach biznesowych lub upominkach dla dostawców. Logo firmy może być wyhaftowane prawie w każdym miejscu na odzieży. Najczęsciej wybierane są widoczne miejsca- na rękawie, z przodu na lewej lub prawej piersi albo z tyłu na plecach. Dobrze wykonany haft potrafi zrobić piorunujące wrażenie na kontrahentach i być jedną z najlepszych form reklamy.

Haft komputerowy- jak powstaje?

Pierwszym etapem powstania haftu komputerowego jest przerobienie grafiki w specjalistycznym programie. Co ważne grafika musi być w jak najlepszej jakości! Idealne pliki do pracy to grafiki wektorowe np. w formacie .cdr .ai .eps Dlaczego jest to takie ważne? Jeżeli grafika przesłana do firmy zajmującej sie haftem komputerowym jest słabej jakości, bardzo ciężko odwzorować wszystkie szczegóły w formacie haftu. Dodatkowo może generować to niepotrzebne koszty związane z dodatkową pracą grafików. Dlatego zaleca się, aby przesłane logo było jak najlepszej jakości.

Kolejnym etapem jest próbne przeszycie haftowanego logo na materiale. Pozwala to dostrzec czy zaprojektowane logo jest najwyższej jakości, czy nie trzeba wprowadzić korekt lub czy zastosowano odpowiednie techniki wypełnienia. Na jakość haftu ogromny wpływ ma również materiał na którym pracujemy. Ten sam haft inaczej będzie wyglądać na twardym materiale typu drelich, a inaczej na miękkiej i rozciągliwej koszulce. Dopiero po końcowej akceptacji przez zleceniodawcę można przystąpić do działania.

Ile kosztuje haft komputerowy?


Jeśli jesteś klientem oprócz jakości usług interesuje Cię również cena. Jest ona zależna od kilku czynników:

  • Nakład- zazwyczaj profesjonalne hafciarnie posiadają maszyny wyposażone w kilka głowic. W praktyce oznacza to, że ten sam haft, mogą wykonywać jednocześnie na 4, 6, 8, a nawet 12 elementach odzieży. Automatycznie oznacza to znaczne różnice w cenie. Niejednokrotnie haft wykonywany na pojedyńczych sztukach będzie znacznie droższy niż ten wykonany w ilości hurtowej.
  • Wielkość logo- jest zasadniczą kwestią do wyceny. Im większe logo, tym większa ilość pojedyńczych wkłuć igły i dłuższy czas wykonania. To wszystko sprawia, że czasami cena pomiędzy haftem z przodu o szerokości 9cm, a haftem na plecach o szerokości 24cm to różnica rzędu 10-15 zł! Jednak nawet jak logo będzie względnie małe, ale będzie posiadało wiele szczegółów, może należeć do nieco droższych.
  • Produkt na którym wykonujemy haft- od tego zależy jaką technikę należy zastosować aby osiągnąć jak najwyższą jakość haftu. Materiały są różnej gramatury i rozciągliwości co sprawia, że te same hafty potrzebują różnych typów podkładów nici na poszczególnych materiałach. Dzięki temu taki haft nie jest zbyt ściągnięty i zachowuje kształty zgodne z oryginalnym logo.

Haft komputerowy posiada również pewne ograniczenia. Zazwyczaj nie jest możliwe wyhaftowanie bardzo małych detali. Dla przykładu najmniejsza wysokość literki to około 6mm, najwęższa grubość lini to około 1mm. Oprócz tego haft zazwyczaj obejmuje tylko pełne kolory, czyli nie będzie możliwe przejście tonalne między jednym a drugim krańcem danego elementu. Bardzo szczegółowe logo mogą również być niemożliwe do wykonania ze względu na ilość użytych kolorów lub bardzo małe detale.


Na co zwrócić uwagę decydując się na haft komputerowy?


Tak jak powiedzieliśmy na wstępie odpowiednia jakość haftu może stanowić bardzo dobry element reklamowy dla naszych kontrahentów lub usługobiorców. Dlatego warto wybrać firmę, która ma doświadczenie w tej materii, wykwalifikowany personel oraz odpowiedni sprzęt. Nie sztuką jest kupić coś tanio, ale sztuką jest kupić coś dobrze! Warto poświęcić czas na dogranie wielu niezbędnych szczegółów- wielkość i miejsce wyhaftowania logo, kolory nici, dostarczenie odpowiedniej grafiki oraz osobiste zaakceptowanie próbnego przeszycia. Jeżeli wszystkiego dopilnujemy na każdym etapie prac, końcowy efekt będzie bardzo zadowalający.

Jako firma oferujemy usługi hafciarskie obejmujące swoim zakresem całą Polskę. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej materii, potrafimy doradzić co będzie najlepiej wyglądać oraz bardzo dbamy o zadowolenie klientów. Wykonujemy hafty komputerowe dla wielu firm i osób prywatnych bezpośrednio lub w formie aplikacji do naszycia na odzieży, czapkach czy ręcznikach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące haftu komputerowego skontaktuj się z nami!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 Sklep Poltex

Design by Graff.pl