rękawice gumowe

Wykonywanie niektórych czynności – zarówno domowych, jak i zawodowych – wymaga użycia specjalnych rękawiczek. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy jasno określają konieczność stosowania ochrony dłoni. Jednak zapewniamy, że produkty takie jak rękawice gumowe przydają się także podczas wielu innych czynności np. podczas sprzątania czy zabiegów kosmetycznych. W wielu przypadkach odpowiednie rękawiczki są wręcz niezbędne, dlatego zachęcamy do kupna tych najbardziej odpowiadających naszym wymaganiom. Wysokiej jakości rękawice gumowe Jedną z najważniejszych cech rękawiczek powinna być wytrzymałość. Do niedopuszczalnych sytuacji zalicza się ich zniszczenie podczas wykonywania pracy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rękawic gumowych chemicznych uznanego producenta, który może zagwarantować wykonanie na najwyższym możliwym poziomie.
Czytaj więcej

Na naszą ofertę składają się produkty pochodzące od liderów w branży: Reis, Delta Plus oraz Portwest. Dzięki zastosowanym technologiom oraz nowoczesnym metodom wytwarzania są w stanie zaproponować rozwiązania, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Ich rękawice gumowe chemiczne są odporne na uszkodzenia mechaniczne (przede wszystkim rozdarcia, przebicia i rozciągnięcia), a także różnego rodzaju smary, oleje i im podobne substancje. Poza tym wyróżniają się teksturą zwiększającą przyczepność. W ten sposób zapewniają większe bezpieczeństwo wykonywanej pracy, co przekłada się na efektywność pracowników.

Rękawiczki nitrylowe – właściwości oraz zastosowanie


Sporą część asortymentu sklepu Grupy Poltex zajmują rękawice wykonane z nitrylu. Tworzywo określane jest również mianem syntetycznego kauczuku. Nitryl to materiał uzyskiwany w warunkach laboratoryjnych poprzez zastosowanie procesów chemicznych.

Do jego najistotniejszych cech należy zaliczyć:

– wysoką odporność na uszkodzenia,
– znakomitą elastyczność,
– korzystniejsze dopasowanie do dłoni w porównaniu z rękawiczkami z naturalnego kauczuku,
– lepszy komfort pracy,
– zabezpieczenie przed działaniem mikroorganizmów,
– niewrażliwość na działanie kwasów, tłuszczów, olejów oraz węglowodorów.

To jeden z najbardziej higienicznych i trwałych materiałów wykorzystywanych do produkcji rękawic gumowych BHP. Dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie w przeróżnych branżach. Najczęściej korzystają z nich pracownicy medyczni oraz laboratoryjni. Rękawiczki nitrylowe są równie chętnie stosowane przez pracowników przemysłowych. Zwłaszcza tych, którzy mają kontakt z substancjami potencjalnie niebezpiecznymi dla skóry, a także smarami czy olejami. Ze względu na ochronę, jaką dają rękawice z syntetycznego kauczuku, są popularne również na budowach i podczas wykonywania prac wykończeniowych. Warto też podkreślić, że rękawice gumowe gospodarcze z nitrylu cieszą się powodzeniem w wielu domach. Dzięki nim wszelkie prace domowe (jak np. czyszczenie środkami żrącymi, długotrwałe wystawienie skóry dłoni na twardą wodę czy przesadzanie roślin) przestają być tak uciążliwe przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa wykonywanych czynności. Oprócz tego rękawice charakteryzują się wygodą noszenia nawet po wielu godzinach od założenia.

Rękawiczki lateksowe – zalety użytkowania:

Na myśl o gumowych rękawiczkach niemal każdy widzi lateks. Trudno dziwić się temu skojarzeniu, ponieważ to jeden z najchętniej wybieranych i najtańszych materiałów do produkcji rękawic ochronnych. Lateks, czyli naturalny kauczuk posiada wiele zalet, które uczyniły go bardzo pożądanym surowcem.

Wśród nich znajdują się:

– duża rozciągliwość,
– dobre dopasowanie do dłoni,
– efekt „drugiej skóry” (możliwość wyczucia przedmiotów zupełnie jakby nie nosiło się rękawiczek lateksowych)
– najlepsza ochrona przed patogenami krwiopochodnymi,
– niewrażliwość na niebezpieczne chemikalia.

Wiele osób zwraca uwagę na wygodę noszenia lateksowych rękawiczek. Część użytkowników woli je bardziej od nitrylowych produktów. To kolejny powód, dla którego są tak chętnie wykorzystywane. Należy jeszcze podkreślić ekologiczność lateksu. Naturalny kauczuk jest w 100% biodegradowalny, a jego produkcja i utylizacja bądź rozkład nie wpływa negatywnie na środowisko. To kolejny ważny powód, dla którego rękawiczki lateksowe zyskały tak dominującą pozycję.

Rękawice gumowe chemiczne czy lateksowe?

Wybór pomiędzy dwoma rodzajami produktów z naszej oferty zależy w pewnej mierze od osobistych preferencji (jak np. subiektywnie odczuwana wygodna noszenia). Warto jednak pamiętać, że pomiędzy naturalnym a sztucznym kauczukiem występuje znacząca różnica. W obu przypadkach mamy do czynienia z wytrzymałym, higienicznym oraz elastycznym surowcem. Jednak rękawice gumowe długie z naturalnego kauczuku mogą w niektórych sytuacjach spowodować reakcję alergiczną organizmu. Według Center of Disease Control (CDC) nawet do 6% ludzi na świecie może mieć problemy przy kontakcie z lateksem. Objawiają się one najczęściej delikatnymi reakcjami, np. tymczasowymi zmianami skórnymi. Rzadziej dochodzi do poważniejszych zaburzeń funkcjonowania organizmu. Dlatego też zaleca się szczególną ostrożność podczas użytkowania rękawiczek lateksowych, a niektóre instytucje (jak amerykańska FDA w 2017 roku) zakazały używania pudrowanych rękawiczek z naturalnego kauczuku w medycynie oraz stomatologii. Alternatywą są nieco droższe, ale też i wykazujące się lepszymi walorami użytkowymi, rękawiczki nitrylowe. Syntetyczne pochodzenie zapobiega wszelkim reakcjom alergicznym. Wobec tego wiele ośrodków badawczych czy medycznych zastępuje naturalny kauczuk syntetycznym tam, gdzie tylko zachodzi taka potrzeba. Nitryl cenią sobie także gabinety kosmetyczne oraz fryzjerzy. Nie zmienia to jednak faktu, że lateks wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem.

Zgodne z obowiązującymi normami rękawice gumowe chemiczne

Dostępne w naszym sklepie produkty przeszły wszelkie atesty bezpieczeństwa. Dlatego też mogą być stosowane w nawet najbardziej wymagających warunkach. Rękawice gumowe BHP znajdą swoje zastosowanie zarówno w salonach kosmetycznych, jak i u mechaników samochodowych czy stomatologów. Wysoki poziom użyteczności wynika z jakości surowca oraz dostosowania produkcji do obowiązujących na terenie Unii Europejskiej standardami. To najlepsza gwarancja otrzymania profesjonalnego produktu, który przyda się w każdej sytuacji. Rękawice gumowe BHP firmy Reis tworzone są zgodnie z normą EN388 i EN420. Zwracamy przy tym uwagę, że bezpieczne w użytkowaniu rękawice są oznaczane nazwą producenta oraz znakiem CE. Wszystkie produkty w naszej ofercie spełniają wymienione wymagania.

Korzystny zakup gospodarczych rękawic gumowych w naszym sklepie

Oprócz rozbudowanego asortymentu, możemy poszczycić się wyjątkowo dobrymi cenami. Pod tym względem jesteśmy bezkonkurencyjni, ponieważ oferowane rękawice wyróżniają się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Co więcej, zapewniamy niski koszt dostawy, a przy zakupie o wartości powyżej 1000 zł, cenę wysyłki opłacamy sami. Serdecznie zapraszamy do przyjrzenia się naszej ofercie krótkich oraz długich rękawic gumowych. W razie zainteresowania zachęcamy do składania zamówień. Podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące asortymentu oraz pomożemy w wyborze modelu, który najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Sklep Poltex

Design by Graff.pl