rękawice powlekane

Rękawice ochronne stanowią podstawę bezpieczeństwa i higieny pracy- są wykorzystywane niemal podczas każdej wykonywanej pracy, od najmniej do najbardziej wymagającej. W związku z tym rękawice robocze stanowią niezbędny element wyposażenia. Rękawice powlekane to bardzo rozległa grupa rękawic, która może zaspokoić potrzeby wielu dziedzin- potrzeby gospodarstwa domowego i specjalistycznych prac.
Czytaj więcej

Rękawice powlekane BHP- wybierz odpowiednie dla siebie z naszej oferty

W sklepie internetowym BHP Poltex oferujemy bardzo szeroką gamę rękawic ochronnych. Do grupy rękawic powlekanych możemy zaliczyć następujące typy:

- Rękawice powlekane nitrylem- mogą być wykonane są z różnych przędz: bawełnianych, poliestrowych, nylonowych lub mieszanek. Często stosowana technologia bezszwowa gwarantuje komfort i świetne czucie w palcach. Warstwa syntetycznej gumy nitrylowej, stosowana o różnej grubości, strukturze i porowatości w zależności od przeznaczenia i wymagań odporności. Kolory powłoki żółty lub ciemnoniebieski. Jej zadaniem jest zwiększenie przyczepności do narzędzi i materiałów, trwałości mechanicznej, ochrony przed wilgocią oraz olejami, smarami, tłuszczami, benzynami oraz produktami ropopochodnymi. Rękawice robocze powlekane nitrylem w zależności od parametrów użytkowych wyróżniamy modele lekkie oraz ciężkie. Rękawiczki do najcięższych prac mogą być powlekane jedną lub dwoma warstwami gumy nitrylowej. Należy pamiętać, że rękawiczki powlekane w niepełnym oblaniu nie są całkowicie szczelne dla cieczy. Rękawice powlekane nitrylem polecane są do branży motoryzacyjnej, mechanicznej, petrochemicznej, budowlanej, ogrodniczej i rolniczej.

- Rękawice powlekane gumą- mogą być wykonane z przędz bawełnianych, poliestrowych, nylonowych lub mieszanek. Warstwa lateksu - gumy, może być różnej grubości, strukturze i porowatości. Jej zadaniem jest zwiększenie przyczepności do narzędzi i materiałów, trwałości mechanicznej, ochrony przed wilgocią. Do tej kategorii artykułów BHP należą najpopularniejsze ochronne rękawice Wampirki oraz Dragon w różnych kolorach, rozmiarach i wielkości. Rękawice robocze powlekane gumą znajdują zastosowanie w budownictwie, pracach ogólnych i porządkowych, rolniczych, gospodarczych, transporcie i spedycji, sortowaniu produktów.

- Rękawice powlekane poliuretanem- wykonane są z cienkich przędz poliestrowych lub nylonowych. Zastosowano do produkcji elastomery czyli polimerowe tworzywa sztuczne, których właściwością jest łatwość odwracalnej deformacji mechanicznej, z utrzymaniem ciągłości struktury. W porównaniu z gumą naturalną żywotność rękawic poliuretanowych jest 5 razy większa. Warstwa powłoki poliuretanowej PU może być o różnej strukturze, grubości, porowatości i kolorystyce. Jej zadaniem jest zwiększenie przyczepności do narzędzi i materiałów, trwałości mechanicznej, ochrony przed wilgocią, olejami, agresywnymi chemikaliami, promieniami UV, ozonem czy solą drogową. Rękawice robocze powlekane poliuretanem ze względu na wysoką zręczność, polecane są do precyzyjnych prac montażowych, gdzie wyczucie detalu i precyzja jest bardzo istotną cechą.

- Rękawice powlekane PCV-  mogą być wykonane z różnych dzianin lub przędz bawełnianych, poliestrowych, nylonowych. Warstwa ochronna powłoki na rękawiczkach może być o różnej grubości i strukturze. Przeważnie jest gładka, szorstka, lub w formie siatki zwanej "złoty krzyż". Jej zadaniem jest zwiększenie przyczepności do narzędzi i materiałów, trwałości mechanicznej, ochrony przed wilgocią, olejami, smarami, tłuszczami, zmywaczami, kwasami i zasadami. Rękawiczki przeznaczone do kontaktu z chemią, potwierdzone są zgodnością z normą EN-374. Do prac w niskich temperaturach, występują warianty ocieplane, potwierdzone wymaganym atestem, a w przemyśle spożywczym dopuszczeniem do kontaktu z żywnością, symbolem kieliszka i widelca.

- Rękawice poliestrowe powlekane lateksem- wykonane z różnorodnych przędz np. bawełnianych czy poliestrowych. Tkanina została powleczona specjalną gumą /lateksem w celu zwiększenia przyczepności do trzymanych narzędzi, towaru czy innych przedmiotów. Guma jest wytrzymała więc nadaje się dobrze do budownictwa, transportu, przemysłu ciężkiego. Lateks / guma doskonale sprawdza się również w okresie zimowym więc w ofercie naszego sklepu znajdzie Państwo także rękawiczki ocieplane. Polecamy je również do prac transportowych, porządkowych, magazynowych. Rękawice robocze powlekane lateksem z pewnością sprawdzą się świetnie dla wszystkich pracowników fizycznych, którzy narażeni są na mechaniczne uszkodzenia rąk. Nie ma wątpliwości, że z ich walorów korzystać mogą wszyscy pracownicy budowy, górnicy, elektrycy czy też osoby zajmujące się montażem. Rękawice na pewno będą przydatne również magazynierom – każdego dnia muszą bowiem przenosić liczne rzeczy.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Sklep Poltex

Design by Graff.pl