rękawice skórzane

Wykonane z wytrzymałej skóry rękawice mogą znaleźć zastosowanie w wielu rodzajach zawodów wymagających ochrony rąk, a więc przede wszystkim w przemyśle, produkcji oraz budownictwie. To branże, gdzie ważne jest nie tylko zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa, ale także duża swoboda ruchów i dobra chwytność. Produkty tego rodzaju przydają się np. wtedy, gdy pracownik ma do czynienia z iskrzeniem, wiórami lub opiłkami, także tymi o wysokiej temperaturze. Do produkcji rękawic roboczych używa się różnych rodzajów skór, co zapewnia szeroką paletę rozwiązań. Tego typu materiał wykazuje dużą odporność na ścieranie, rozdarcia, przecięcia lub inne urazy mechaniczne. Rękawice skórzane robocze często posiadają specjalne atesty, stwierdzające ich zgodność z obowiązującymi normami prawa pracy i aktualnymi przepisami BHP. Wyłącznie takie produkty są w stanie zagwarantować odpowiednią trwałość oraz ochronę przed uszkodzeniami ciała, mogącymi wynikać z niewłaściwego stosowania maszyn lub ich uszkodzeń.
Czytaj więcej

Rodzaje rękawic skórzanych

Najczęściej można spotkać rękawice robocze ze skóry bydlęcej, świńskiej, jagnięcej lub koziej. Mogą być wykonane w całości z tego materiału, choć w wielu modelach stanowi on tylko wzmacniający dodatek. Połączenie skóry z innymi tkaninami poszerza zastosowanie, a także zapewnia większy komfort użytkowania. Najwyższą jakością, zarówno pod względem wytrzymałości, jak i funkcjonalności, charakteryzują się rękawice robocze z miękkiej koziej skórki, ale trzeba wziąć pod uwagę, że należą do najdroższych modeli. Produkty ze skóry bydlęcej są tańsze, a przy tym bardzo wytrzymałe, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu branżach, spełniając normy bezpieczeństwa. Dużą popularnością cieszą się także rękawice ze skóry świńskiej, które są przewiewne, a po pewnym czasie robią się miększe oraz wygodniejsze w użytkowaniu. Często stosowanym udogodnieniem są mankiety z elastycznym ściągaczem. Z takiego rozwiązania wynikają przede wszystkim dwie korzyści: rękawice nie zsuwają się z rąk podczas pracy, a do środka nie dostają się żadne drobiny czy inne niepożądane substancje. Dostępne są także rękawice ocieplane, przydatne zwłaszcza podczas pracy na zewnątrz w trakcie zimy.

Gdzie kupić rękawice skórzane?

Bez względu na rodzaj użytego materiału, produkty posiadają jeszcze jedną zaletę. Rękawice robocze ze skóry licowej wyglądają bardzo estetycznie i elegancko. Dostępne są też w różnych wariantach kolorystycznych oraz wieloma typami wykończenia, dlatego można je dopasować nie tylko do rodzaju wykonywanej pracy, ale też do indywidualnych preferencji. Bez względu na potrzeby i upodobania, w naszym bogatym asortymencie znajdą Państwo z pewnością odpowiedni dla siebie produkt, łączący wysoką jakość z przystępną, konkurencyjną ceną. W przeciwnym razie prosimy o kontakt, abyśmy mogli jeszcze bardziej poszerzyć ofertę. Nasz personel z przyjemnością udzieli też wszelkiej możliwej pomocy związanej z wyborem oraz zakupem właściwego produktu.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Sklep Poltex

Design by Graff.pl