Czy odzież robocza musi być znakowana

Wiele firm może pochwalić się odzieżą roboczą sygnowaną nazwą, logo, a czasem także nazwiskiem. W wielu zakładach i u pracowników serwisowych można spotkać jednolite stroje z nadrukami lub haftami. Jeśli Tobie także zależy na prestiżu firmy i pracowników, zadbaj o znakowanie ich odzieży. W tekście podpowiadamy, w jaki sposób i kiedy należy znakować odzież roboczą.

Dlaczego warto zlecić znakowanie odzieży roboczej?

Odzież ochronna obecnie przestała już stanowić jedynie zabezpieczenie pracownika przed skutkami wykonywanych zadań. Teraz pełni też funkcję estetyczną i zapewnia oryginalny wygląd pracowników. Znakowanie odzieży roboczej ma zatem spore znaczenie z punktu widzenia wizerunku pracowników firmy. Ich jednolite stroje zwieńczone logo firmy staną się wizytówką Twojej firmy.

Jeśli świadczysz usługi serwisowe, z pewnością nie raz przekonałeś się, jak ważne jest zaufanie klienta. Jednolite ubrania z widocznym nadrukiem sprawią, że Twoi pracownicy będą wyglądali niezwykle profesjonalnie.

Znakowanie odzieży stosuje się w zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Wówczas wszyscy pracownicy wyglądają podobnie, zawsze schludnie i profesjonalnie. Emblemat z nazwiskiem pozwoli nawiązać łatwiejszy kontakt z pracownikiem nawet w największych zakładach produkcyjnych. 

Jak i gdzie znakować odzież roboczą?

Jest wiele sposobów na znakowanie odzieży roboczej. Do najpopularniejszych należą nadruki komputerowe i haft. Oba rozwiązania są dobre i możesz stosować je naprzemiennie. Nadruki lepiej sprawdzą się na bawełnianych koszulkach lub bluzach. Tymczasem spodnie, czy kombinezony, które będą eksploatowane przez wiele miesięcy i mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne, warto oznaczyć za pomocą haftu.

Gdzie znakować odzież roboczą? Które miejsce jest dobre na nadruk? Wszystko zależy od tego, jaki typ odzieży zdecydowałeś się znakować. Niewielkie logo umieść w miejscu, które będzie widoczne dla bezpośredniego rozmówcy. Najlepszym miejscem jest klatka piersiowa. Na dużych placach budowy, gdzie pracuje obok siebie wiele firm, logo powinno znaleźć się także na plecach. Ułatwi to identyfikację pracowników wybranej firmy.

Znakowanie odzieży roboczej – przepisy prawa

Zastanawiasz się, czy nadruk lub haft na odzieży roboczej to obowiązek pracodawcy? W świetle przepisów prawa odzież robocza ma chronić zdrowie pracownika i ograniczyć negatywne skutki wykonywania pracy. Jednak żaden przepis nie nakłada obowiązku drukowania logo firmy czy innego rodzaju znakowania odzieży roboczej. Takie przepisy stawiane są jedynie w stosunku do odzieży służb mundurowych.

Powinieneś jednak zwrócić uwagę na oznaczenia nadawane odzieży przez producentów. Ubrania powinny mieć oznaczenie CE, które dopuszcza je do używania na rynku europejskim. Inne symbole na naszywkach i haftach mogą oznaczać konkretne właściwości odzieży jak ognioodporność, antystatyczność, czy ochronę przed chemikaliami. Takie symbole ułatwią dobór najlepszej odzieży dla Twoich pracowników.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 Sklep Poltex

Design by Graff.pl