Filtry i pochłaniacze do masek

Dobór odpowiedniego sprzętu ochrony dróg oddechowych jest niezwykle ważny. Może stanowić o życiu i zdrowiu pracownika. Okazuje się, że nie każdy pochłaniacz do maski posiada takie same właściwości absorbujące niebezpieczne składniki wdychanego powietrza. Aby odpowiednio dopasować filtry do masek przede wszystkim musimy zastanowić się z jakimi zagrożeniami będziemy mieli do czynienia- czy są to pyły, dymy metali, gazy czy może pary. Następnie należy ocenić poziom ryzyka, czyli ustalić jaka jest skala zagrożeń i jaka forma ochrony będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Ważnym czynnikiem jest również czas przebywania w danym środowisku pracy.
Czytaj więcej Półmaski lub pełne maski wielokrotnego użytku same w sobie nie stanowią idealnego zabezpieczenia. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednie pochłaniacze do masek. Są one podzielone na 3 podstawowe kategorie:

klasa 1 - pochłaniacze o niskiej pojemności sorpcyjnej, przeznaczone do ochrony przed gazami lub parami o stężeniu objętościowym w powietrzu nie przekraczającym 0,1% (1.000 ppm),
klasa 2 - pochłaniacze o średniej pojemności sorpcyjnej, przeznaczone do ochrony przed gazami lub parami o objętościowym stężeniu w powietrzu nie przekraczającym 0,5% (5.000 ppm),
klasa 3 - pochłaniacze o wysokiej pojemności sorpcyjnej, przeznaczone do ochrony przed gazami lub parami o objętościowym stężeniu w powietrzu do 1% (10.000 ppm).

Wybór odpowiednich pochłaniaczy lub filtrów do masek może nie być prosty. Warto w tym celu skontaktować się ze specjalistami, którzy pomogą dobrać odpowiednią klasę sprzętu chroniącego drogi oddechowe.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Sklep Poltex

Design by Graff.pl