Blog

2020-09-23

Co oznaczają kolory kasków i hełmów ochronnych?

Co oznaczają kolory kasków i hełmów ochronnych? Dowiedz się co oznaczają kolory kasków na budowie i w górnictwie, kolory tam mają szczególne znaczenie!
2020-08-10

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gogli i okularów roboczych?

Praca w niektórych zawodach wiąże się z niebezpieczeństwem podrażnienia lub ciężkiego uszkodzenia oczu. Z tego artykułu dowiesz się więcej o oznaczeniach okularów roboczych oraz jak wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie do swoich zadań.
2020-04-20

Haft komputerowy- najlepsza forma znakowania!

Haft komputerowy jest najbardziej ekskluzywną formą zdobienia i znakowania odzieży. Wynika to z tego, że jest bardzo trwały, świetnie wygląda i może stanowić bardzo dobrą reklamę pracodawcy. Jak powstaje haft komputerowy? Od czego zależy jego cena? Czy każde logo można wyhaftować na odzieży?
2020-02-26

Koronawirus COVID-19- jak się chronić? Co z półmaskami?

Koronawirus COVID-19 rozprzestrzenia się po świecie bardzo szybko. Kiedy wydawało się że Europa jest w miarę bezpieczna, w połowie lutego we Włoszech wybuchła epidemia. W związku z tym po całej Europie rozlała się fala niepewności i zagrożenia. Jak się chronić przed koronawirusem? Jakie półmaski należy stosować i kiedy? Na co należy szczególnie zwrócić uwagę?
2020-01-20

Rękawice robocze- jakie wybrać? Które są najlepsze?

Obok odzieży robczej i butów, rękawice robocze stanowią podstawowy element wyposażenia pracownika. Jednak okazuje się, że zakup dobrze dobranych rękawic roboczych nie zawsze jest taki prosty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rękawic o różnym przeznaczeniu, trwałości czy budowie. Aby rękawice spełniały swoje zadania w optymalny sposób muszą być odpowiednio dobrane- Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania!
2020-01-16

Zabrudzona odzież robocza- skorzystać z pralni czy wypłacić ekwiwalent pracownikowi?

Wygląd pracownika niejednokrotnie świadczy o pracodawcy, dlatego warto zadbać o czystą odzież roboczą. W zależności od warunków pracy odzież należy czyścić, naprawiać i prać co najmniej raz w tygodniu. Zastanawiasz się czy skorzystać z usług profesjonalnej pralni chemicznej odzieży roboczej, czy może wypłacić pracownikowi ekwiwalent za pranie? Która opcja będzie bardziej opłacalna i przyniesie zamierzony efekt?
2020-01-14

Nadmierny hałas- jak chronić swój słuch?

Do uszkodzenia słuchu może dojść nawet podczas wykonywania bardzo prozaicznych czynności takich jak koszenie trawy. Jak podają statystyki ubytek słuchu jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób zawodowych w Polsce. Jak rozpoznać hałas w miejscu pracy i jak sie przed nim chronić? Jaki poziom decybeli stanowi zagrożenie dla zdrowia?
2020-01-13

Odzież ochronna i robocza- jaką wybrać?

Pracodawca jest zobligowany przez prawo do zapewniania odzieży bhp swoim pracownikom lub wypłacenie im stosownego ekwiwalentu za używanie własnej odzieży na stanowisku pracy. 
Jak dobrać odzież roboczą dla pracowników? Czym się różni odzież ochronna od odzieży roboczej? Jakie są obowiązki pracodawcy w tej kwestii?
2020-01-10

Obuwie robocze BHP- jakie wybrać?

Obuwie robocze to podstawowe wyposażenie pracownika. Zastanawiałeś się kiedyś co oznaczają skróty użyte na obuwiu roboczym albo czy wybrać trzewiki, półbuty lub sandały robocze? Sprawdź kilka praktycznych rad, a następnym razem wybierzesz odpowiednie buty robocze dla siebie i swoich pracowników!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Sklep Poltex

Design by Graff.pl