Sandały robocze

Elementy garderoby takie jak sandały robocze potrzebne są w sytuacjach, w których duże znaczenie ma komfort pracy oraz bezpieczeństwo pracowników. Specjalistyczne obuwie przydaje się szczególnie w miejscach, w których personel narażony jest na różnego rodzaju urazy mechaniczne i chemiczne, a także wykonuje swoje zadania na zewnątrz budynków, po zmroku, w miejscach słabo oświetlonych. Sandały dostępne w naszej ofercie wykonane są z materiałów najwyższej jakości oraz pochodzą od uznanych producentów, dzięki czemu pomagają zachować właściwe bezpieczeństwo i wygodę pracowników.


Czytaj więcej

Na co warto zwrócić uwagę wybierając obuwie robocze?

Do najważniejszych kwestii należy spełnienie przez producenta sandałów odpowiednich norm bezpieczeństwa, zastosowanych podczas produkcji obuwia, a także przyznanie wyrobom właściwych certyfikatów. W przypadku butów istotne jest również posiadanie elementów odblaskowych, pozwalających dostrzec położenie stopy, antypoślizgowej podeszwy oraz wkładek odpornych na przebicie. Rodzaj sandałów roboczych powinien być dostosowany do wykonywanej pracy i warunków panujących na miejscu. Inne sandały będą potrzebne w przypadku pracy w magazynie lub warsztacie (np. olejo- i paliwoodporna podeszwa), a inne w chłodni, czy elektrociepłowni, gdzie często potrzebne są buty robocze oddychające.

Warto dodać, że w m.in. w branży budowlanej dużą popularnością cieszą się zwłaszcza sandały robocze z podnoskiem, z uwagi na dodatkowy element ochronny. Wybierając konkretne obuwie, należy też zwrócić uwagę na to, czy produkty posiadają właściwości antystatyczne oraz możliwość absorbcji energii w obcasie. Buty robocze dobrze kupować w sprawdzonym sklepie, posiadającym szeroki asortyment produktów. Doświadczeni pracownicy takiego punktu doradzą najlepsze modele sandałów roboczych, dopasowane do specyfiki danej branży oraz potrzeb klienta, a także zaproponują konkurencyjne ceny. Sklepy specjalistyczne często oferują też atrakcyjne promocje i szybki czas realizacji zamówień.

Sandały robocze męskie lub damskie

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele sandałów męskich i damskich. Podczas zakupów należy jednak pamiętać o tym, że kobiety oraz mężczyźni mają inną budowę ciała i stóp. Dlatego w momencie wyboru butów roboczych, pracodawcy powinni mieć na uwadze również płeć ich przyszłych użytkowników. Najczęściej sandały robocze damskie wyróżniają się delikatniejszą konstrukcją, zazwyczaj do ich produkcji używa się też nieco lżejszych materiałów. Z kolei obuwie robocze męskie ma szerszą budowę oraz jest masywniejsze.


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Sklep Poltex

Design by Graff.pl