Blog

2020-01-16

Zabrudzona odzież robocza- skorzystać z pralni czy wypłacić ekwiwalent pracownikowi?

Wygląd pracownika niejednokrotnie świadczy o pracodawcy, dlatego warto zadbać o czystą odzież roboczą. W zależności od warunków pracy odzież należy czyścić, naprawiać i prać co najmniej raz w tygodniu. Zastanawiasz się czy skorzystać z usług profesjonalnej pralni chemicznej odzieży roboczej, czy może wypłacić pracownikowi ekwiwalent za pranie? Która opcja będzie bardziej opłacalna i przyniesie zamierzony efekt?
2020-01-14

Nadmierny hałas- jak chronić swój słuch?

Do uszkodzenia słuchu może dojść nawet podczas wykonywania bardzo prozaicznych czynności takich jak koszenie trawy. Jak podają statystyki ubytek słuchu jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób zawodowych w Polsce. Jak rozpoznać hałas w miejscu pracy i jak sie przed nim chronić? Jaki poziom decybeli stanowi zagrożenie dla zdrowia?
2020-01-13

Odzież ochronna i robocza- jaką wybrać?

Pracodawca jest zobligowany przez prawo do zapewniania odzieży bhp swoim pracownikom lub wypłacenie im stosownego ekwiwalentu za używanie własnej odzieży na stanowisku pracy. 
Jak dobrać odzież roboczą dla pracowników? Czym się różni odzież ochronna od odzieży roboczej? Jakie są obowiązki pracodawcy w tej kwestii?
2020-01-10

Obuwie robocze BHP- jakie wybrać?

Obuwie robocze to podstawowe wyposażenie pracownika. Zastanawiałeś się kiedyś co oznaczają skróty użyte na obuwiu roboczym albo czy wybrać trzewiki, półbuty lub sandały robocze? Sprawdź kilka praktycznych rad, a następnym razem wybierzesz odpowiednie buty robocze dla siebie i swoich pracowników!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 Sklep Poltex

Design by Graff.pl